فهرست موضوعات

سامانه پیام کوتاه

samane

دکتر رامین بقایی

alt

دکتر رامین بقایی در سال 1342 در شهر تهران به دنیا آمد. او تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ی خود را در همین شهر گذراند. در سال 1364 وارد دانشگاه شد و دوره‌ی پزشکی عمومی خود را در دانشکده‌ی علوم پزشکی دانشگاه تهران به اتمام رساند و در سال 1371 با رتبه‌ی اول از همین دانشگاه فارغ ا‌لتحصیل شد. او از این تاریخ به بعد به مدت چهار سال در دانشگاه شهید بهشتی دوره‌ی تخصص خود را سپری کرد و چهار سال بعد دارای مدرک تخصص در رشته‌ی جراحی عمومی شد.


دکتر بقایی از سال 1375 تا سال 1377 در خوزستان مشغول به کار شد و در سال 1377 به تهران برگشت و در رشته‌ی فوق تخصص جراحی قلب در دانشگاه ایران پذیرفته شد. وی به مدت سه سال دوره‌ی فوق تخصص خود را در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران پشت سر گذاشت و در سال 1380 به استخدام دانشگاه ایران و از آن تاریخ به بعد به عضویت هیئت علمی دانشگاه درآمد.


دکتر بقایی ضمن این‌که دوره‌های کوتاه مدتی را برای آموزش در کشورهای مختلف بوده در سال 2003 میلادی دوره‌ی تحصیلات تکمیلی یک ساله‌ای را نیز در کشور فرانسه گذراند. هم اکنون در بیمارستان قلب دانشگاه شهید رجایی مشغول به کار است و تمرکز او بیشتر در مورد جراحی‌های مادرزادی قلبی چه در کودکان و چه بزرگسالان است اما عمل‌های جراحی دیگر را هم در این حوزه انجام می‌دهد.


آموزش دستیارهای فوق تخصص بخش مهمی از فعالیت دکتر رامین بقایی است. دکتر بقایی می‌گوید به دلیل مطالعه و علاقه‌ی شخصی خود این رشته را انتخاب کرده است. او همواره دوستان، همکاران و پزشک‌های جوان‌تر را اگر به این رشته علاقه‌مند باشند تشویق می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند که این مسیر را راحت‌تر طی کنند.

    برچسب ها:
  •  
 

تبلیغات