فهرست موضوعات

سامانه پیام کوتاه

samane

دکتر سارا میر زنده دل

alt

دکتر سارا میرزنده‌دل در سال 1356 در استان گیلان به دنیا آمد و تا دوره‌ی دبیرستان در مرکز تیزهوشان، در شهرستان رشت زندگی کرد. او مدرک پزشکی عمومی خود را در سال 1374 از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرد. پس از فارغ‌التحیل شدن در سال 1381 به مدت دو سال دوره‌ی طرح خود را در رشت گذراند.

در سال 1384 در دوره‌ی تخصص در دانشگاه ایران به ادامه‌ی تحصیل مشغول شد و پس حدود چهار سال که در بیمارستان اکبرآبادی در خیابان مولوی تهران این دوره را گذراند در سال 1388 برد تخصصی خود را دریافت کرد.
دکتر میرزنده‌دل دوره‌های لاپاراسکوپی را نزد استاد خود دکتر حسین عاشق، گذراند و طرح دوساله‌ی خود را در استان گلستان، شهرستان گرگان سپری کرد. او ازاین دوره‌ی آموزشی به نیکی یاد می‌کند و می‌گوید موارد نادر و عجیبی را تجربه کرده است از مواردی که موقع زایمان طبیعی پیش می‌آمد تا خونریزی‌های شدید و..

.
دکتر میرزنده‌دل در بهمن ماه 1390 به تهران برگشت و در بیمارستان‌های هاجر، ابن سینا، پیامبران، بابک و بیمارستان بهمن شهرک غرب مشغول به کار شد.
این جراح زنان و زایمان می‌گوید از دوره‌ی انترنی به رشته‌ی زنان و زایمان علاقه‌مند شد. او معتقد است که دوره‌ی تخصص زنان بسیار طاقت‌فرسا است و تا زمانی‌که فرد واقعا" علاقه‌مند نباشد نمی‌تواند این رشته را ادامه دهد. دکتر میرزنده‌دل می‌گوید در بیمارستان اکبرآبادی گاهی تا حدود سی ساعت بدون این‌که بخوابیم بی‌وقفه کار می‌کردیم.


او از همسرش دکتر طبرسی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی، مادر و پدرش به عنوان مشوق‌های خود برای ادمه دادن این رشته یاد می‌کند.
در حال حاضر وی مشاوره های ازدواج ، مراقبت بارداری های پُرخطر و مراقبت های دوره ی یائسگی زنان را انجام می دهد، همچنین در مورد درمان عفونت های مقاربتی اهتمام جدی به خرج می دهد و همواره آرزومند سلامتی بیماران خود است.

    برچسب ها:
  •  
 

تبلیغات